Proč lednička KDU-ČSL?

přidáno 17.10.2017 tiskové oddělení

KDU-ČSL za poslední čtyři roky v mnoha ohledech mění naše zemědělství a potravinářství. Snažíme se vrátit zemědělce k pěstování plodin, jejichž produkce v posledních dvaceti letech klesala. Podporujeme je, abychom mohli být znovu soběstační v ovoci, zelenině, bramborách a mnoha dalších komoditách.

A postupně se nám to daří. Plochy s tradičními plodinami se zvětšují, živočišná výroba se odráží ode dna. Za poslední dva roky rostou stavy skotu, prasat i drůbeže. Naší politikou se snažíme naplňovat jednoduchý cíl – co si můžeme vyrobit doma, tak si doma vyrobme. Chceme mít přiměřenou potravinovou soběstačnost a to, v čem jsme opravdu špičkoví, chceme exportovat. A nejde jen o pivo, ale i mák, sladovnický ječmen nebo chmel. Budeme v tom pokračovat i nadále.

Ptáte se, proč je na pravé straně ledničky ODS, ČSSD a ANO? Andreji Babišovi jsou bohužel kvalitní potraviny a drobní zemědělci ukradení. ODS a ČSSD zase měly od roku 1998 ministerstvo zemědělství na starosti a musím říct, že za těch zhruba patnáct let naše zemědělství a potravinářství šlo stále dolů do horších čísel.

   

Za této vlády se pod vedením KDU-ČSL daří tyto negativní trendy obracet. Dokázali jsme nastavit smysluplnou podporu, která má dopady nejen na zemědělce jako takové, ale i na naši ekonomiku.

V roce 2015 jsme dovezli vepřové maso, drůbeží maso, vejce, ovoce a zeleninu v objemu za 32 miliard korun především z Polska, Německa, Slovenska a Holandska, které si tady můžeme vyprodukovat sami. Zbytečně tak necháváme tuto přidanou hodnotu v zahraničí a přitom bychom ji mohli využít v domácím prostředí. Jen na odvodech na daních, sociálním a zdravotním pojištění by agrární sektor mohl přinést dalších sedm miliard ročně navíc.

 

A pak tu máme také environmentální dopady. Proč máme dovážet potraviny tisíce kilometrů přes půl světa? Proč máme dovážet potraviny, které nejsou čerstvé s tak obrovskou uhlíkovou stopou? I proto má potravinová soběstačnost smysl. Nemá to jen ekonomické dopady, ale ovlivňuje to i náš vztah ke krajině, půdě a životnímu prostředí.

Přečtěte si, Proč volit lidovce? nebo si projděte Co jsme splnili za uplynulé 4 roky. Není toho málo!

Volte KDU-ČSL! Volte č. 24.

Připojte se k nám

na sociální sítě

Staňte se součástí naší
politické kampaně na sociálních médiích